20150123173006ch-218677

۴۰ درصد افزایش انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۵۰

رییس بنیاد جهانی انرژی گفت: بر اساس گزارش سازمان ملل متحدد درخصوص وضعیت اقلیمی جهان که اخیرا منتشر شده انتشار گازهای گلخانه ای در دنیا تا سال ۲۰۵۰ میلادی به میزان ۴۰ درصد افزایش می یابد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،’ولف گانگ’ افزود: درصورتی که این روند ادامه یابد تا پایان سال ۲۱۰۰ میلادی انتشار گاز گلخانه ای به ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه ۲۵ درصد جمعیت دنیا ۷۵ درصد منابع انرژی جهان را مصرف می کنند. اظهار کرد این واقعیت جای تاسف دارد.

که ۲۵ درصد جمعیت دنیا که اکثر کشورهای پیشرفته هستند بیشترین میزان منابع انرژی را مصرف کنند.

وی همکاری و تعامل مناسب را بهترین راهکار برای این معضل دانست و گفت: همه کشورهای دنیا با بهره گیری ازاخلاقیات کاری باید دراین مسیر گام بردارند. تا شاهد برطرف شدن این موضوع باشیم .

وی با اشاره به برگزاری همایش ها اقلیم کره زمین دراقصی نقاط دنیا بیان کرد دراین گونه همایش ها حرف های زیادی زده می شود که اغلب آنها عملی نمی شود.

وی مصرف بی رویه انرژی را از عوامل آلودگی هوا اعلام کرد و گفت: ما باید همانگونه که دنیا را از اجداد خودمان دریافت کردیم به نسل آینده تحویل دهیم .

رییس بنیاد جهانی انرژی با اشاره به اینکه ۱۰ هزار طرح پژوهشی در حوزه پایداری اقلیم در بانک اطلاعاتی این مجموعه وجود دارد، افزود: برای هر معضل در این زمینه راهکاری ارایه شده تا شاهد کاهش آلودگی باشیم.

وی با اشاره به اینکه ایران دارای فناوری های نوین در این زمینه است، بیان کرد: با وجود انسان های موفق و نوآور در ایران به راحتی می توان خیلی از پروژه های این حوزه را اجرایی کرد.

ولف گانگ به تجربیات اتریش در زمینه حفظ منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: در سال ۱۸۵۰ میلادی در این کشور قانونی مصوب شده که براساس آن افراد مجاز هستند مقداری از چوب جنگل برداشت کنند که درخت کاشته باشند که این موضوع معنای پایداری است.

وی نداشتن انرژی را به معنای نداشتن اقتصاد و رفاه مناسب در زندگی اعلام کرد و افزود: همه ما باید میزان و شدت بحران در این زمینه را بخوبی درک کنیم و اقدامات لازم برای رفع آن به عمل آوریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *